Majówka w zimnym Pucku.Puchar KS Zatoka Puck-sezon dla iławskich Optimistkarzy z Gr.A i B rozpoczęty

Jesteśmy po obozie i regatach w Pucku. Dla większości zawodników był to pierwszy start w regatach grupy A. Czy udany? Czwórka zakwalifikowała się do złotej grupy. Najlepsza była Natalia Chojnowska, Zajęła 52 miejsce, była 15 z dziewcząt. Niezły początek. Janek Klinicki i Oskar Wielczyk (56 i 58) dobre wyścigi przeplatali słabszymi i to wpłynęło na ich wynik Julek Podwalski stracił ostatni dzień i stąd jego nie najlepsze miejsce. Ale będzie na pewno lepiej. Pozostali pływali w grupie srebrnej, w której znalazło się też paru bardzo dobrych zawodników. Ale tutaj pokazali, że już bardzo dużo umieją: ostatniego dnia regat Ala Michalewska i Maciek Kasprzak ukończyli wszystkie wyścigi w 10, a Maciek wygrał swój pierwszy wyścig w życiu, i to od razu w grupie A! Jest potencjał. Kinia Furmanek też pokazała, że potrafi pływać w czołówce. Tydzień przerwy i będzie okazja ponownie wystartować w regatach. Było zimno, bardzo zimno i wietrznie. Gratulacje dla zawodników za wytrwanie na wodzie. I kolejne gratulacje za Puchar Polski 2018: Oskar zajął 2, a Ala 3 miejsce. Klub na miejscu 6.

Gr. B też nie miała łatwo :niskie temperatury i silne wiatry dały się wszystkim we znaki.Po 5 dniowym obozie, nastąpił start w regatach, w których najlepiej wypadł Janek Rohde, który zajął w klasyfikacji generalnej, wysokie 11 miejsce. W złotej grupie znaleźli się jeszcze:Bartek Bilicki -30 m.,Wit Dmuchowski- 66 m,Hubert Szulczewski-69 m.

W grupie srebrnej: Kuba Darkowski:105 m.,Zuzia Liedtke:129 m.

W brązowej grupie debiutanci w Pucku:Staszek Nadolski:196 m.,Natan Dziedziak: 209 m.Nikodem Różański zakończył regaty na miejscu 236.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !!!